Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во Багдад-35 загинати


I
Најмалку 35 луѓе загинале, а околу 65 се повредени при експлозијата на автомобил бомба во шиитска населба во Багдад. Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека бомбата експлодирала во близина на одржувањето на погребна церемонија.
XS
SM
MD
LG