Достапни линкови

Делегација на АРМ на состанок во Брисел


Делегација на македонската армија, предводена од началникот на Генералштабот генералпотполковник Мирослав Стојановски ќе учествува на состанокот на Евроатланскиот партнерски Воен комитет кој се одржува денеска и утре во Брисел. Ќе се расправа за операциите на НАТО во мисијата ИСАФ во Авганистан, како и придонесот во мисијата КФОР на Косово.
XS
SM
MD
LG