Достапни линкови

Протести во Либан против Хезбола


Протестите во Триполи
Илјадници луѓе протестираат денеска во Либан против шиитската радикална група Хезбола. Најголемите демонстрации се одвивале во градот Триполи, каде демонстрантите запалиле комбе на арапската телевизија Ал Џезеира. Помали протести се најавени и во другите градови. Либанскиот претседател се очекува денеска да го номинира Наџиб Микати кандидатот од шиитската Хезбола да формира нова влада.
XS
SM
MD
LG