Достапни линкови

Германија не сака да ја врати Кралицата Нефретити во Египет


Легендарната Нефретити во Новиот Музеј во Берлин
Германската фондација „Пруско Културно наследство“го отфрли барањето на Египет за враќање на 3.400 години старата биста на кралицата Нефертити.
Оваа скулптура привлекува над милион гледачи годишно во Берлинскиот Нов музеј.
XS
SM
MD
LG