Достапни линкови

Барак Обама ќе го одржи својот „State of the Union’


Американскиот Претседател Барак Обама
Американскиот Претседател Барак Обама утре изутрина по европско време ќе го одржи традиционалното обраќање „Состојба на Нацијата“.
Обама и Белата Куќа сигнализираа дека Претседателот годинава во говорот во Конгресот ќе се фокусира врз економијата и американските буџетски проблеми.
XS
SM
MD
LG