Достапни линкови

Во бомбашки напади во Карбала најмалку 18 жртви


Најмалку 18 лица загинале денеска при две експлозии на автомобил бомби во ирачкиот град Карбала. Првиот напад се случил на паркинг на кој бил автобусот на шиитски свештеници, при кој загинале 6 лица, а при втората експлозија неколку часа подоцна загинале 12 шиитски свештеници.
Во серија на бомбашки напади минатаат недела во Карбала беа убиени 56 луѓе.
XS
SM
MD
LG