Достапни линкови

Министерот Милошоски утре во посета на Чешка


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски
Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски утре ќе се сретне со неговиот чешки колега Карел Шварценберг во Прага. Според соопштението на министерството тие ќе разговараат за политичките и економските односи и за развивање на соработката меѓу двете земји, како и за евроатланската интеграција на Македонија.
Милошоски ќе се сретне и со претседателот на Долниот дом на Парламентот Мирослава Немцова и преставници на комисијата за надворешна политика и европски прашања.
XS
SM
MD
LG