Достапни линкови

Продолжуваат демонстрациите во Тунис


Туниската полиција денеска со солзавец ги растеруваше демонстрантите кои фрлаа камења пред зградата на владата барајки оставка на привременото раководство. Демонстрантите, главно од сиромашните рурални области на Тунис, дојдоа во главниот град вчера. Премиерот Мумаед Ганучи вети дека ќе си поднесе оставка по изборите кои треба да бидат одржани во рок од 6 месеци.
XS
SM
MD
LG