Достапни линкови

Тојота водечки авто-производител во светот


Јапонската корпорација Тојота, соопшти дека и натаму е водечка компанија за производство на автомобили во светот и покрај проблемите со некои модели во минатата година. Тојота во минатата година продала 8,42 милиони возила, или 8 насто повеќе од претходната година
XS
SM
MD
LG