Достапни линкови

Ахмадинеџад-Иран е отворен за разговор за нуклеарната програма


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави денеска дека земјата е отворена за понатамошни разговори со шесте светски сили за нејзината нуклеарна програма. Според Ахмадинеџад ако другата страна е одлучна и посветена на правдата и законот може да се очекува дека во иднина на средбите ќе се постигне погоден разултат.
Светските сили претходно изразија разочараност од преговорите со Иран во Истанбул.
XS
SM
MD
LG