Достапни линкови

Бајден жали за инвазијата врз Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден
Американскиот потпретседател Џо Бајден верува дека Ирак ќе успее да ја преземе контролата на својата безбедност, но исто така изрази жалење поради инвазијата врз таа земја во 2003 година. Ова тој го изјави на синоќешниот симпозиум во Вашингтон со демократските пратеници во Конгресот. ,,Кога би можеле да се вратиме назад, можеби не би постапиле како тогаш. Јас сигурно не би постапил како поранешниот претседател Џорџ Буш,, изјави Бајден.
XS
SM
MD
LG