Достапни линкови

Дувалие: жалам за жртвите на мојот режим


Жан Клод Дувалие
Поранешниот диктатор на Хаити Жан Клод Дувалие изрази жалење за жртвите на неговиот 15 годишен режим, но не понуди извинување за убиствата и тортурата за време на неговото владеење. Тој пред неколку дена ненадејно се врати на Хаити при што изјави дека сакал да работи на национално обнова на земјата која во минатата година беше погодена од катастрофален земјотрес.
XS
SM
MD
LG