Достапни линкови

Министерката Јанкулоска во Приштина


Бајрам Реџепи и Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во Приштина ќе присуствува на свечената церемонија по повод примопредавањето на контролата на првиот сектор на македонско косовската граница од припадниците на КФОР на косовските полициски служби. Се очекува по церемонијата во штабот на КФОР, министерката Јанкулоска да оствари средба со својот косовски колега Бајрам Реџепи.
XS
SM
MD
LG