Достапни линкови

Бомбашки напад во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека три лица биле убиени во денешната експлозија на бомба поставена на пат во северозападната покраина Оракзаи. Се прецизира дека загинале еден цивил и двајца војници кои биле во рутинска контрола.
XS
SM
MD
LG