Достапни линкови

Цената на нафтата горе - доларот доле


Цената на нафтата порасна на меѓународниот пазар, благодарејки на слабеењето на доларот.
Во Њујорк барелот нафта порасна за 30 центи, а во Лондон за 60 центи. Американската валута истовремено ослабе во однос на еврото пред се поради успешните аукции на обврзниците во Португалија и во Шпанија.
XS
SM
MD
LG