Достапни линкови

Тони Блер сведочи за неговата улога во војната во Ирак


Тони Блер
Поранешниот Британскиот премиер Тони Блер денеска сведочи за настаните кои доведоа до војната во Ирак во 2003.
Во своето прво појавување пред една година Блер негира дека погрешно ја информирал јавноста за наводното оружје за масовно уништување на Садам Хусеин. Тој рече дека ирачкиот лидер беше закана за целиот свет, која мораше да бидат отстранета.
XS
SM
MD
LG