Достапни линкови

Убиен палестинец во престрелка со израелската војска


Еврејските населби во близина на Западниот брег
Израелската војка соопшти дека еден палестинец бил убиен денеска во престрелка со израелските војници, покрај воен пункт во северниот дел на Западниот брег.
Според извештајот на војската палестинецот почнал да пука со калашњиков кон пунктот во близина на населбата Мево Дотан, притоа извикувајќи „Алах Акбар“ или Господ е голем.
XS
SM
MD
LG