Достапни линкови

Две експлозии во Украина, нема повредени


Две експлозии се случиле истовремено во градот Макеевка во источноукраинскиот регион Доњецк, јавуваат новинските агенции, прецизирајќи дека во нив никој не бил повреден. Полицијата соопшти дека едната експлозија одекнала во близина на една фирма за јаглен, додека другата на градскиот пазар.
XS
SM
MD
LG