Достапни линкови

Димовски на средба со Соузот на здруженија на тутунарите


Вчерашните протести на тутунарите пред Собранието
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски денеска во Прилеп, ќе се сретне со претставници на Сојузот на здруженија на производители на тутун.
Според соопштението на министерството целта на средбата е да се координираат активностите на министерството за да се реализираат заклучоците од вчерашната седница на Парламентот за решавање на проблемите со откупот на тутунот.
XS
SM
MD
LG