Достапни линкови

Медведев се сретна со Абас во Палестина


Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави денеска дека Русија ја признала независноста на Палестина во 1988 година и дека земјата нема да ја смени тогашната одлука. Медведев кој е во посета на Западниот брег се сретна со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Според Медведев нема да има напредок во израелско-палестинските односи, се додека Изрел не ја прекине изградбата на еврејски населби.
XS
SM
MD
LG