Достапни линкови

Мал инцидент на протестот на тутунарите пред Собранието


Протест на тутунарите пред Собранието
На протестите на тутунопроизводителите пред Собранието попладнево се случил мал инцидент, кога група демонстранти се обиделе да го пробијат полицискиот кордон за да влезат во законодавниот дом.
Демонстрантите фрлале шишиња и други предмети кон полицајците, при што бил повреден со камен во глава фоторепортерот на Нова Македонија, Игор Бансколиев. МВР презема мерки за индентификување на сторителот.
Во Парламентот е во тек седницата на која се расправа за проблемите на тутунопроизводителите.
XS
SM
MD
LG