Достапни линкови

Карзаи ќе се сретне со Медведев


Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи планира неделава да ја посети Москва, соопшти неговиот потпарол Сиамак Херави. За време на дводневната посета во четврток и петок Карзаи ќе се сретне со рускиот претседател Дмитри Медведев.
Во фокусот на разговорите ќе биде економската соработка и снабдувањето со гас.
XS
SM
MD
LG