Достапни линкови

Македонски граѓани заглавени во Тунис


Полициски час во Тунис
Портпаролот на Министерството за надворешни работи Борче Стамов изјави дека петнаесетина македонски државјани денеска побарале помош од Македонската амбасада во Каиро за безбедно да се вратат во земјава. Според Стамов тие константно ја следат ситуацијата во Тунис и побарале помош од Српската амбасада за што побрзо и побезбедно да се вратат македонските граѓани дома.
XS
SM
MD
LG