Достапни линкови

Партијата Национален Фронт на Франција доби нов лидер


Претходниот лидер Жан Мари Ле Пен
Десничаркатата партија Национален фронт на Франција денеска ја именуваше Марин Ле Пен за нов лидер. Таа го зема местото на нејзиниот татко Жан Мари Ле Пен, кој се откажа од функцијата по 40 години. Марин Ле Пен изјави дека сака да го прекине кесенофобичниот имиџ на партијата.
Националниот фронт на Франција во јавноста е познат по анти-имиграционата агенда и не е прифатен од другите партии во земјата.
XS
SM
MD
LG