Достапни линкови

Протести поради цените на храната и во Јордан


Над 5 илјади јорданци демонстрирале денеска низ улиците неколку градови поради зголемувањето на цените на горивото и храната и бараа оставка на премиерот. Полицијата ги следела демонстрантите, но нема извештаи за насилства или апсења. По насилните економски протести во Тунис и во Алжир, Јордан, по наредба на кралот Абдула, ги намали цените на некои прехрамбени продукти.
XS
SM
MD
LG