Достапни линкови

Албанската опозиција најавува нов корупциски скандал


Премиерот Сали Бериша под притисок
Лидерот на албанските социјалисти Еди Рама изјави дека опозицијата располага со уште една видео снимка за „последователен скандал на Владата“.
Како што јави дописникот на МИА од Тирана, Рама нагласи дека оваа снимка ќе биде објавена набрзо и оти во неа станувало збор за криминални активности на Владата. Исто така располагаме со документи кои ја потврдуваат вистината за големите поплави во подрачјето на Скадар, истакна Рама. Тој упати апел до граѓаните да бидат дел од масовните протести на здружената опозиција, кои се закажани за 21 јануари, за соборување на Владата.
XS
SM
MD
LG