Достапни линкови

Во Авганистан загинаа 7-мина цивили


7-мина авганистански цивили биле загинале денеска кога нивното возило налетало на мина на патот во провинцијата Забул. Се смета дека талибанците се одговорни за поставувањето на мините низ патиштата во Авганистан. Според Обединетите Нации, најмалку 2.400 цивили биле убиени во Авганистан во минатата година.
XS
SM
MD
LG