Достапни линкови

Комеморација за Холбрук во Вашингтон


Во Вашингтон денеска ќе се одржи комеморација за американскиот дипломат Ричард Холбрук, кој почина во минатиот месец. Покрај претседателот Барак Обама и државниот секретар Хилари Клинтон, на комеморацијата ќе присуствуваат и повечемина странски државници.
XS
SM
MD
LG