Достапни линкови

17 мртви во бомбашки напад на џамија во Пакистан


Напад на џамија во Пакистан
Пакистанската полиција соопшти дека еден бомбаш самоубиец го активирал експлозивот кога неговото возило удрило во џамија во северозападниот дел на земјата, при што загинале 17 војници и полицајци.
Џамијата која била многу оштетена се наоѓала до полициска станица во предградието Бану, кое граничи со западен Вазиристан, кој се смета за засолниште на Талибанците и на припадниците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG