Достапни линкови

Отпуштен министерот за внатрешни работи на Тунис


Демонстрациите во Тунис
Претседателот на Тунис Зине Ал Абидине Бен Али му даде отказ на министерот за внатрешни работи, поради неодманешните насилни протести во земјата и побара да бидат пуштени на слобода повеќето од уапсените за време на немирите.
Протестите на кои загинаа 23 луѓе беа потикнати од незадоволството на граѓаните поради високата невработеност и корупцијата во земјата.
XS
SM
MD
LG