Достапни линкови

Австралија под вода


Австралија 10.01.11
Силни дождови предизвикаа нови поплави во Австралија. Официјални претставници на државата Квинсленд изјавија дека најмалку 8 луѓе настрадале, а над 70 се изчезнати, како последица на надојдените води кои носеа автобомили, па и домови во некои места. Градоначалникот на Бризбејн ги предупреди жителите дека можат да се очекуваат поплави и во тој град во наредните денови. Поплавите во Австралија зафатија територии колку Франција и Германија заедно.
XS
SM
MD
LG