Достапни линкови

Бајден во посета на Авганистан


Џо Бајден
Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска пристигна во Авганистан за да види како се одвива мисијата за префрлање на безбедноста на земјата во рацете на власта, која треба да биде остварена оваа година.
Бајден ќе се сретне со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, како и со американскиот генерал во земјата Дејвид Петраус и американскиот амбасадор во Кабул Карл Ејкенбери. Бајден последен пат го посети Авганистан минатиот јануари.
XS
SM
MD
LG