Достапни линкови

Третина Бугари не се чуствуваат како европски граѓани


Третина од жителите на Бугарија се уште не се чуствуваат како дел од ЕУ, четири години по влезот на земјата во европското семјество, според извештајот на агенцијата за социјални проучувања и анализи. Според директорот Михаил Мирчев граѓаните не се загрижени и за економската криза, бидејќи земјата се наоѓа во такава состојба во последните 20 години. Во истражувањето е наведено и дека 30 насто Бугари бараат работа во странските земји.
XS
SM
MD
LG