Достапни линкови

Изчезна руски рибарски брод


Спасувачки екипи се во потрага по рускиот рибарски брод за кој се претпоставува дека се заринкал на рускиот брег од Пацификот. Според надлежните власти, од бродот бил испратен повик за помош, по што изчезнал во близина на Сахалинските острови.
XS
SM
MD
LG