Достапни линкови

ЕУ не ја прифаќа понудата на Иран за нуклеарна инспекција


Кетрин Ештон
Eвро комесарот за надворешна политика Кетрин Ештон изјави дека Унијата ќе ја одбие понудата на Иран за инспекција на нуклеарните постројки.
Ештон за Ројтер изјави дека не гледа негативно на понудата, но смета дека инспекција треба да направи Агенцијата за Атомска Енергија а не ЕУ.
XS
SM
MD
LG