Достапни линкови

Авганистан - 12 мртви и 17 ранети при експлозија


Најмалку 12 лица загинаа, а 17 се ранети при екплозија во јавно купатило во авганистанскиот град Спин Болдак во близина со границата со Пакистан. Засега не е познато како е извршен нападот. Се претпоставува дека цел бил полициски командант.
XS
SM
MD
LG