Достапни линкови

Конгресот ги крати трошоците за 5 насто


Новиот спикер на Конгресот Џон Бајнер
Американските пратеници си ги намалија сопствените расходи за 5 насто. Оваа одлука за намалување на буџетските пари за Преставничкиот дом на Конгресот доаѓа откако мнозинството го превзедоа Републиканците во средата.
Станува збор за заштеда од 35 милиони долари.
XS
SM
MD
LG