Достапни линкови

Иран - уапсена американка со шпионска опрема?


Според државен ирански весник властите затвориле една 55 годишна американска под сомнение за шпионажа.
Жената со иницјали ХТ била наводно фатена како влегува од Иран во Ерменија со шпионска опрема.
Апсењето засега не е потврдено од властите.
XS
SM
MD
LG