Достапни линкови

Убиени осомничените за убиство на тројца полицајци во Бишкек


Двајца осомничени за убиството на тројца полицајци се убиени, при акција на безбедносните сили во едно село во близина на Бишкек, а притоа загинал и еден од членовите на специјалната единица Алфа, објави сервисот на Радио Слободна Европа во Киргистан. Полицајците настрадале при рутинска контрола на документи во еден хотел.
XS
SM
MD
LG