Достапни линкови

Американско-кинески разговори за Кореја


Американската државна скретарка Хилари Клинтон денеска во Вашингтон ќе се сретне со нејзиниот кинески колега Јанг Џиечи. Главна тема на нивните разговори, како што е најавено, ќе биде ситуацијата на Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG