Достапни линкови

Милошоски се сретна со Либерман


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска се сретна со неговиот изрелски колега Авигдор Либрман во Ерусалим. Според извештајот на македонското министерство на средбата била истакната потребата од унапредување на соработката меѓу двете земји, поголема релација на економско поле, како и зголемување на трговската размена.
XS
SM
MD
LG