Достапни линкови

БИХ ќе ги презентира приоритетите со Советот за Безбедност на ОН


Министерот за надворешни работи на БИХ, Свен Алкалај утре во Сараево ќе зборува за приоритетите на земјата за време на претседавањето со Советот на безбедност на ОН. БИХ на 1 јануари го презема едно месечното ротирачко претседавање со ова тело на светската организација.
XS
SM
MD
LG