Достапни линкови

Милошоски приватно во Израел, на средба со Либерман


Милошоски на прес конференција во Скопје
Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски, во рамки на неговата приватна посета на Израел, денеска во Ерусалим ќе има работна средба со својот израелски колега Авигдор Либерман.
На средбата се очекува да се разговара за билатералните македонско-израелски односи, во контекст на честите средби на државниот врв кои, како што истакнуваат од МНР, придонесуваат за нов квалитет во односите меѓу Македонија и Израел, како и взаемно да се информираат за случувањата на Блискиот Исток и на Балканот
XS
SM
MD
LG