Достапни линкови

Од утре поскапува бензинот


Регулаторната комисија за енергетика денеска донесе одлука со која од утре поскапува безниот за 1,5 денари за литар.Цената на Еуросупер БС- 95 ќе изнесува 75 денари, на Еуросупер БС- 98 ќе биде 76,5 денари додека Еуродизелот ќе чини 63,5
Регулаторната комисија соопшти дека причината за поскапувањето е повисоката цена на суровата нафта на светскиот пазар.
XS
SM
MD
LG