Достапни линкови

Обама потпиша закон за помош на преживеаните од 11 септември


Американскиот претседател Барак Обама потпиша законот со кој се обезбедува помош за преживеаните од нападите на 11 септември, на Светскиот трговски центар. За десетгодишната програма се наменети четири милијарди долари. Иако некои од републиканците се противеа на мерката, бидејќи се загрижени за тоа како ќе се обезбедат пари за спроведување на програмата,сепак е постигнат компромис откако се намалени трошоците.
XS
SM
MD
LG