Достапни линкови

Во напади во Багдад петтмина мртви


Убиени се четворица припадници на ирачките безбедносни сили и еден градски службеник во вчерашните напади во Багдад. Напаѓачите користеле пригушувачи во сите напади. Нападите се случиле во рок од еден час што укажува на кооридирани напади. Засега никој не презема одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG