Достапни линкови

„Библиски поплави“ во Австралија


Австралија
Северноисточниот брег на Австралија го зафатија големи поплави по поројните дождови викендов. Властите соопштуваат дека еден жена се удавила обидувајќи се помине низ поплавена област. Илајдници луѓе ги напуштиле своите домови, а во во некои градови се уште трае евакуацијата. Поради непристапноста на терен, дел од евакуацијата била извршена со воени авиони. До сега од поплавите штета претрпеле над 200 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG