Достапни линкови

Најмалку 14 лица загинале во Авганистан


НАТО и авганистанските власти денеска соопштија дека при експлозија на бомба загинале најмалку 14 цивили.Инцидентот се случил во провинацијата Хелманд, едно од упориштата на Талибанците. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи го осуди инцидентот опишувајќи го како „брутален терористички акт“.
XS
SM
MD
LG