Достапни линкови

Бремените жени во Шпанија брзаат да се породат


Голем број бремени жени во Шпанија сакаат по секоја цена да се породат пред Нова Година за да можат да добијат по 2.500 евра. Владата овој бонус за секое бебе го воведе во 2007-ма за да го поттикне наталитетот, но со мерките за штедење, се укинува од 1-ви јануари. Според енкои медиуми, деновиве многу бремени жени кои се блиску до пораѓање, одат во болниците и бараат да бидат породени со царски рез за го добијат бонусот.
XS
SM
MD
LG