Достапни линкови

Спречен напад на весникот кој објави карикатури на Мухамед


Полицијата на Данска и Шведска соопшти дека спречила терористичка закана чија цел била зграда во Копенхаген каде се наоѓаат просториите на весникот, кој објави карикатури со ликот на пророкот Мухамед. Според полицијата четири лица се уапсени, а притоа запленети се и оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG